poniedziałek, 6 lutego 2012

Atoperal Baby

Dziś obiecany specyfik dziecięcy dający skórze maluchów ulgę i nawilżenie.

Opis producenta:
Jedyna emulsja do kąpieli nawilżającej oparta na oleju lnianym (nie zawiera oleju parafinowego, który w stężeniach powyżej 10% nie powinien być stosowany u niemowląt). Emulsja przeznaczona do pielęgnacji skóry atopowej, suchej, wrażliwej dzieci i niemowląt powyżej 1 miesiąca życia. Zapewnia optymalne nawilżenie skóry. Delikatnie oczyszcza skórę (poprzez łagodne substancje absorbujące zanieczyszczenia z powierzchni skóry).


Sposób stosowania: Do wypełnionej letnią wodą wanienki należy wlać 2 nakrętki emulsji. Kąpiel powinna trwać ok.10-15 minut. Następnie delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem (bez pocierania).

Konsystencja
Oleista, ze względu na skład.

Zapach
Emulsja nie posiada zapachu, nie jest on wyczuwalny.
 

Aplikacja
Bardzo łatwa, jak powyżej wspomniałam – dwie nakrętki wlewamy do wanienki z przygotowaną dla malucha wodą.Działanie / reakcja skóry
Rewelacyjne. Skóra dziecka po delikatnym osuszeniu ręcznikiem jest zupełnie inna niż po klasycznej kąpieli bez użycia takiego specyfiku. Jest ładnie nawilżona, sprężysta. Nie jest sucha, nie jest też przesadnie tłusta. Po jej osuszeniu nie musimy czekać na ubranie malucha w piżamkę.


Zalety/wady
Emulsja nie posiada dla mnie żadnych wad. O zaletach mogłabym pisać długo. Po zetknięciu się z takim kosmetykiem bardzo trudno z niego zrezygnować. I tak wcieram w skórę córeczki po kąpieli balsam/mleczko, jednak emulsja jest idealnym uzupełnieniem pielęgnacji skóry wymagającej, nadwrażliwej, atopowej.

Cena a pojemność oraz adekwatność ceny do jakości
Cena 200 ml takiej emulsji to około 30,00 PLN, nie jest to mała kwota, jednak nie jest też specjalnie wygórowana. Takie opakowanie starcza na wiele kąpieli.

Aspekty wizualne produktu
Opakowanie bardzo przyjazne, zarówno dla oka rodzica jak i dziecka. Utrzymany w tonacji jasnej, co mi osobiście bardzo pozytywnie się kojarzy. Opakowanie jest wygodne, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.Polecam każdej mamie wrażliwego maluszka. Myślę, że także dla delikatnej skóry osób dorosłych kąpiel z taką emulsją przyniosłaby ukojenie.


7 komentarzy:

 1. czasami taka kuracja by się przydala ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie ma zapachu, uwielbiam woń tych wszystkich dziecięcych kosmetyków. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz śliczną córeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, tak jak Ty, że 30 zł to nie jest to bardzo wygórowana cena. Chętnie wypróbuję na swojej skórze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam z Atoperal Baby emulsję do ciała i również jestem bardzo zadowolona. Pomogła mi na przesuszenia i ogólnie przyniosła ukojenie mojej skórze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mojemu synkowi także pomogła:) więc przyłączam się do pochwał :)

  OdpowiedzUsuń