sobota, 14 kwietnia 2012

Bieganie?

Pierwsze 3 km za mną (w ok 20 min.) . Żaden wyczyn, czerwonam jak burak, ale cieszę się. Przełamałam ten czas, kiedy brakowało aktywności fizycznej jako takiej (nie licząc biegania za Małą :)). Ze względu na ograniczone możliwości czasowo-organizacyjne postawiłam właśnie na bieganie - wystarczy ubrać dobre buty, odpowiedni, wygodny strój, wychodzę z domu i w drogę. Jestem samowystarczalna i o to chodziło. Wiosnę oprócz tej w kosmetycznych nowościach, czas zacząć i nie ma się co oszukiwać, że dobry masaż z dobrą oliwką zrobi za mnie wszystko. Postaram się biegać 2-3 razy w tygodniu, z dietą zdrowo-rozsądkową (tzn. absolutnie się nie głodzę, dużo piję, jem często i staram się wartościowo :)). Na pewno wspomnę Wam o ewentualnych efektach. Stawiam przede wszystkim na zmiany kondycyjne i chciałabym mieć nieco więcej energii niż w ostatnim czasie.
Uprawiacie jakieś sporty? Może właśnie bieganie? Jakieś cenne rady?

16 komentarzy:

 1. ooo super;) miłego biegania;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja nie mam motywacji niestety, biegam tylko na autobus ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój sport to ćwiczenie palców na klawiaturze od laptopa i na pilocie od telewizora:).
  Dodatkowo codziennie przemierzam jakiś 3 kilometrowy odcinek do pracy w tę i z powrotem, więc to mi wystarczy. Jakby tego było mało, to cały dzień latam po całym budynku (w miejscu gdzie pracuje) w celu "zanieś to tam" albo "przynieś to mi"... Masakra

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie dałabym rady biegać!:D

  OdpowiedzUsuń
 5. mnie by się nie chciało - to znaczy owszem chcę ale nie mogę się zebrać ;) ale intensywnie myślę nad nordic walkingiem - no na razie tylko myślę :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Pilates/joga + siłowe w domowym zaciszu (nie uznaję pomysłu płacenia za codzienny sport) oraz marszobiegi, które są właśnie wstępem do tego, co Ty robisz, czyli biegania :) Zawsze kochałam sport, ale problemy zdrowotne i brak czasu na długo mi go odcięły. W tym roku wróciłam, robię to dla siebie, dla zdrowia, słucham mojego organizmu i jest mi z tym dobrze, a często po prostu radośnie :) Ćwiczę teraz nad wzmocnieniem mięśni, żeby stawy miały wsparcie, gdy zacznę biegać na kilkukilometrowe dystanse. Niestety kolana to mój słaby punkt, ale kocham biegać, niemal tak samo jak maszerować :)
  Rady? Tylko tyle, by się dobrze rozgrzać i rozciągnąć na początek. A potem to już biegiem i jak najwięcej frajdy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zamiast biegania wolę szybkie marsze:) Podobno tak samo efektywne. Ale najbardziej upodobałam sobie gimnastykę w domu i jestem bardzo zadowolona:) Powodzenia w dalszym bieganiu!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. zazdroszczę! ja nienawidze biegać! :( ale jestem w pełni oddana grze w siatkówkę!

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię jeździć na rowerze i skakać na skakance. Poza tym wszędzie chodzę na piechotę.

  OdpowiedzUsuń
 10. \powodzenia więc. Ja tęsknie za bieganiem uwialbiałam to. Muszę znów zacząć

  OdpowiedzUsuń
 11. Przez pewien czas biegałam, ale na dłuższą metę ze względu na staw skokowy (rozwalony :)) i ogólny stan zdrowia zaprzestałam. Powiem szczerze- brakuje mi tego, bo bieganie uzależnia. Pamiętaj żeby biegać w dobrym bucie po dobrym podłożu, czyli nie po chodnikach/asfalcie, bo później kolana przestaną Cię lubić :)) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 12. 3 km w 20minut, to chyba niezły rezultat, powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uważam że to całkiem dobry wynik- uważam że tutaj http://bieganie.mauser.com.pl/ ładnie i przystępnie opisane jest wszystko co wiąże się z bieganiem

  OdpowiedzUsuń
 14. Love this! I was looking at my friend nadia's blog and somehow stumbled across yours. I love it, I have been looking for new blogs to follow, if you want we could follow each other? If you want to just leave me a comment on mine www.elishayates.com :)

  Hope to talk soon, hope you don't find this weird!
  xx

  OdpowiedzUsuń
 15. Też chciałam się za to zabrać, ale brak czasu... :(

  OdpowiedzUsuń
 16. trzymam kciuki. my właśnie wróciliśmy z maratonu w Wiedniu :) życzę Ci maratonu za 2-3 lata :)

  OdpowiedzUsuń