wtorek, 15 maja 2012

Zaskakująca kasza & ryż

Chciałabym by co jakiś czas posty odbiegały od świata kosmetyków, o czym w sumie nie raz, nie dwa - przekonałyście się. Nie tylko kosmetyki są moją słabością. Wśród miłości mych są też kulinaria. Nie oznacza to, że władam po mistrzowsku patelnią, obracając omletami i naleśnikami w powietrzu, żaden też ze mnie Oliver czy inna Nigella - niestety. Wciąż próbuję i cieszy mnie to, bo chyba sam proces doskonalenia swoich umiejętności jest najprzyjemniejszy. Z czasem, gdy coś zaczyna wychodzić czuję większą satysfakcję. Staram się też wybierać dania wśród przepisów prostych (by z marszu nie spisać się na straty) a także z produktów łatwo-dostępnych i zdrowych. Jako mama kręcącej czasem nosem prawie trzy-latki muszę zwracać uwagę na to co jemy. Oczywiście w zdrowym wymiarze. W najbliższym czasie korzystać będę z poniższej pozycji, którą jak tylko chwyciłam w swoje dłonie, pożarłam wzrokiem! Jakie tam są pyszności - same zobaczcie. Jem oczami...


W książce Zaskakująca kasza & ryż znajdziecie ponad 80 nowatorskich przepisów z kaszy i ryżu, a wśród nich takie potrawy, jak: "Creme brulée z kaszy jęczmiennej", "Gryczane brownie", "Jaglany chlebek lawasz", "Krakersy z kminkiem i serem z kaszy gryczanej", "Suflet jagalny", "Nuggetsy z kaszy jaglanej", meksykańskie "Champurrado", "Chlebek kuskus" czy też tanzańskie "Ugali". Wszystkie one z pewnością sprawią, że kasze wejdą na stałe do Waszego jadłospisu! Spróbujcie, naprawdę warto! W książce oprócz przepisów mnóstwo interesujących i zaskakujących informacji o kaszach i ryżu!

Czy wiesz, co łączy kaszę gryczaną ze szczawiem i truskawką?
Czy wiesz, co sprawia, że kremy z kaszy jęczmiennej mają taką lśniącą powierzchnię?
Czy wiesz, czym tak naprawdę jest ryż?
Czy wiesz, ile na świecie istnieje odmian ryżu - 10, 100, 1000?

6 komentarzy:

 1. no faktycznie, nieźle to wygląda, i pewnie równie dobrze smakuje :) Coś nowego i zarazem zdrowego, daj znać jak wypróbujesz jakiś przepis :)

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie dziś mega zdrowo-frytki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja właśnie robię Spaghetti aglio, olio e peperoncino:-p

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm, świetna książka. Chyba sama się skuszę na taką:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Panna cotta wygląda smakowicie :) Moim popisowym daniem są panierowane nuggetsy z mozzarelli :D

  OdpowiedzUsuń