sobota, 29 września 2012

Pamięć

Jak wiecie, Jula kilka dni temu obchodziła swoje święto. Czasem moje myśli dalej wędrują wokół Jej urodzin i faktu, że mamy na koncie już solidną, pełną trójkę. Zdarza się, że ktoś (nie mając nic złego na myśli) rzuca we mnie pytaniem a kiedy urosły jej pierwsze ząbki? , w którym miesiącu zaczęła raczkować?, pierwsza była mama czy tata?. Wiecie jak wielu rzeczy nie pamiętam? Każda  z tych chwil była dla mnie magiczna, każdą chciałam pamiętać na zawsze...a dziś najczęściej nie umiem dokładnie umiejscowić pewnych wydarzeń w czasie. Trochę mi wstyd a trochę nie, bo pamięć ludzka jest niestety ulotna. Z jak wielką pomocą przychodzi mi sieć, w której od długiego już czasu zostawiamy swoje ślady. Odnajduję te pierwsze ząbki, pierwszy basen, tak niewielką jeszcze stopę, wielkie oczy...i mogłabym przeżywać to na nowo, aż zapamiętałabym wszystkie detale...
12 komentarzy:

 1. gdyby nie ten blog czasami nie mogłabyś odpowiedzieć Julci na pytanie : mamo, a kiedy zaczęłam chodzić? :) i inne podobne :) dobrze że tu jesteś:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja gdyby nie kamera, to uleglabym presji otoczenia i nie wierzyłabym, ze mój smyk zaczął chodzić w wieku 7 miesięcy. ;) Zawsze wszyscy są ogromnie zdziwieni i nie wierzą na slowo, ja tam w to nie wnikam, bo w ogolnym rozrachunku to są sprawy nieistotne, jednak czasem łapie się, ze mówię, ze zaczął chodzic w wieku 9 miesiecy, a mam nagrania jak mial 7, heh, czlowiek sie gubi w zeznaniach. :)

   Usuń
 2. Jaki słodki z niej Bąbelek! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowny bobasek :D Przesłodziutki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ślicznie wychodzi na zdjęciach :) w ogóle ładna dziewczynka ta Julcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Minka na 2 ostatnich zdjeciach wrecz do schrupania! Piekna dziewczyneczka! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na tych ostatnich zdęciach cudnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja też często polegam na wspomnieniach spisanych on-line lub popstrykanych i wywołanych na papierze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. sama słodycz :D

  OdpowiedzUsuń
 9. śliczne zdjęcia robisz :)) jakim aparatem?:) naprawde świetnie wychodzą :) ustawiasz jakies konkretne funkcje?:)) odpisz u mnie proszę:)

  OdpowiedzUsuń