środa, 8 października 2014

Październik - Miesiąc Różowej Wstążki

Październik to na całym świecie miesiąc poświęcony działaniom podnoszącym świadomość o raku piersi. Rak piersi to drugi najczęściej diagnozowany rak na świecie, dlatego każde działanie zbliżające nas do wyeliminowania tej choroby z naszego życia jest na wagę złota. 
 


Kampania na rzecz Walki z Rakiem Piersi Estée Lauder Companies powstała w 1992 roku, zapoczątkowana przez synową Estée Lauder, panią Evelyn H. Lauder. Symbolem zdrowych piersi i jednocześnie Kampanii stała się Różowa Wstążka, którą rozpropagowała Evelyn Lauder oraz redaktor naczelna miesięcznika o zdrowiu „SELF”. Celem Kampanii jest budowanie świadomości o problematy raka piersi oraz pokonanie raka piersi poprzez edukację i badania medyczne. W tym roku kontynuujemy działania pod hasłem „Pokonajmy raka piersi. Razem mamy większą siłę.” Kampania zapoczątkowała globalny ruch, który pomógł ocalić miliony istnień. Działa obecnie w ponad 70 krajach i pozwoliła zgromadzić dotychczas ponad 53 miliony dolarów w celu wspierania globalnych badań, edukacji i usług medycznych. W Polsce w ramach Kampanii realizowane są działania edukacyjne oraz zbierane fundusze na badania medyczne poświęcone rakowi piersi. Przykładem działań edukacyjnych jest projekt specjalny – kompilacja muzyczna PINK IN PINK4, która wydawana jest od 2011 roku. Fundusze zbierane są dzięki ofercie limitowanych edycjji kosmetyków z różową wstążką (w roku 2014: Estée Lauder, Clinique, Bobbi Brown, La Mer, Bumble and bumble, Tommy Hilfiger, Lab Series): 20% ceny każdego produktu firma Estée Lauder Poland przekaże na badania nad rakiem piersi u kobiet z mutacją w genie BRCA1 prowadzone pod kierunkiem profesora Jana Lubińskiego, w Ośrodku Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W latach 2009-2013 udało się przekazać na w/w badania 447 946 PLN.

Do Kampanii dołączyły: perfumerie Douglas, perfumerie Sephora, Polskie Linie Lotnicze LOT, linie regionalne EUROLOT, Medicover, Universal Music Polska oraz marki Ania Kruk, Wittchen i Yankee Candle . 
 
 
Apelowałam już na profilu bloga na FB, jeśli miałyście ochotę na któryś z produktów objętych Różową Wstążeczką, dajcie się! Chyba nie ma lepszego momentu dla nas kobiet aby usprawiedliwić sobie kosmetyczne zakupy!

 

4 komentarze:

  1. Fajnie, że duże marki i koncerny wspierają takie akcje. Bezbłędne podsumowanie ostatnim zdaniem wpisu! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne zdjęcia! :> Estee lauder ma dobre kosmetyki, więc taka akcja celnie trafiona w markę. Cieszę się, że coraz częściej duże firmy wspierają społeczne i zdrowotne przedsięwzięcia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Rewelacyjnie, że poruszasz ten temat <3

    OdpowiedzUsuń