poniedziałek, 15 grudnia 2014

Niezwykła kolekcja inspirowana widowiskiem baletowym - Nutcracker Suite od Clinique.

Jak tylko zobaczyłam kolekcję Nutcracker Suite poczułam się jak mała dziewczynka. Przypomniałam sobie miłość do dziadka do orzechów, poczułam ten niezwykły klimat i totalnie oszalałam na punkcie proponowanych przez markę Clinique palet The Nutcracker Act I Palette Pink oraz The Nutcracker Act II Palette Purple. Nie są one specjalnie oryginalne jeśli chodzi o kompozycję kolorystyczną, mają jednak tak wielki urok, że od momentu zobaczenia ich w sieci przepadłam!
Nutcracker Suite to doskonała kolekcja inspirowana klasycznym widowiskiem baletowym.
„Dziadek do orzechów”, którego prapremiera miała miejsce w 1892 r., to ponadczasowy i słynny na całym świecie spektakl baletowy, którego piękno i elegancja zainspirowały Clinique do stworzenia Nutcracker Suite – kolekcji ucieleśniającej wdzięk i urok klasycznego baletu. “Kolekcja powstała z inspiracji postaciami, kostiumami i scenografią tego niepowtarzalnego widowiska” – wyjaśnia Janet Pardo - wiceprezes Clinique ds. globalnego rozwoju produktów. “Tiule i aksamity w żywych odcieniach różu, migotliwa biel i intensywna purpura stały się dla nas impulsem do stworzenia barwnej kolekcji przybliżającej naszym klientkom czarodziejski świat „Dziadka do orzechów”.
Inspirowany “Walcem śnieżynek” pierwszy akt kolekcji (Nutcracker Act I) obejmuje poczwórne cienie do powiek Snowflake Suite w odcieniach subtelnego i zmysłowego różu oraz róż w pudrze Blushing Blush Powder Blush w odcieniu Plié Pink. To właśnie ta paletka stała się moją własnością. Ta bardziej kobieca strona mnie woli w okresie zimowym soczyste czerwienie, burgundy, nierzadko okraszone skrzącymi złocistościami...jak jednak widać, mam w sobie spory pierwiastek małej dziewczynki, która idealnie czuje się też w nieco podkreślonych ale jednak pastelach.
  
Co sądzicie o kolekcji Nutracker Suite? Ja oprócz tego, że czułam ogromną żądzę posiadania choć jednego jej elementu, uważam, że jest idealna na prezent, niezwykle efektowna! 


5 komentarzy:

  1. Oj bardzo chętnie widziałabym u siebie taki prezent :) Tak, jest idealna na prezent :)

    OdpowiedzUsuń
  2. mnie najbardziej ciekawi pigmentacja :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowna paletka - i to opakowanie! ahh!:)

    OdpowiedzUsuń