czwartek, 16 lutego 2017

RAU AHA Tonic - odświeżający tonik z łagodnymi kwasami owocowymi

Historia mojej relacji z tonikami jest bardzo burzliwa. Za czasów nastoletnich regularnie używałam tego specyfiku, później był moment, kiedy wmówiłam sobie, że ten kosmetyk jest zwyczajnie zbędny i jest wymysłem producentów, którzy chcę zarobić na naiwnych konsumentkach marzących o nieskazitelnej cerze. Wydawało mi się, że skoro używam płynu micelarnego to po co co tonik, przecież to prawie to samo. Całkiem długo żyłam z takim myśleniem. Aż doczekałam się momentu, kiedy różne mądre osoby zaczęły pisać książki i prowadzić blogi. Nastały czasy bardziej świadomej pielęgnacji. Całe szczęście! Dziś wiem, że tonik jest niezbędnym narzędziem po procesie oczyszczania skóry, pomocnym w utrzymaniu naturalnego płaszcza kwasowego skóry. Tonizowanie jest elementem zrównoważonej pielęgnacji skóry twarzy i powinno być przeprowadzane przed każdym zastosowaniem kremów odżywczych. Dzięki temu skóra będzie czysta, miała odpowiednią strukturę i będzie prawidłowo przygotowana.RAU AHA Tonic to odświeżający tonik z bardzo dobrze tolerowanymi przez skórę łagodnymi kwasami owocowymi. Dzięki delikatnym kwasom alfahydroksylowym (AHA) utrzymuje naturalny płaszcz kwasowy skóry i sprzyja naturalnemu jej złuszczaniu ułatwiając tym samym penetrację substancji czynnych do skóry. Sorbitol odżywia i nawilża zaś dzięki zawartości białej herbaty zwalczane są pierwsze zmarszczki.Ponieważ zrozumiałam istotę toniku i zbadałam jak namacalne rezultaty ma jego stosowanie, staram się wybierać produkty bardzo dobre jakościowo i bacznie obserwować ich działanie. Na markę RAU natrafiłam w idealnym momencie. Spośród oferty wybrałam tonik z lekkimi kwasami, ponieważ zależało mi na tonizowaniu, delikatnym złuszczeniu i przede wszystkim dobrym przygotowaniu skóry pod działanie kremu. Jestem z niego bardzo zadowolona. Ponieważ jest zima, używam go codziennie, wieczorami choć zdarza się także rano. Bardzo ładnie napina (nie ściąga!), rozjaśnia i nawilża skórę, nie odczułam żadnego dyskomfortu podczas jego używania. Mogą go używać posiadaczki wszystkich rodzajów skóry, także delikatnej i wrażliwej. 
Nie chcę zapeszać, ale pierwszy raz czuję, że moja skóra jest w dobrej kondycji a ja potrafię świadomie kontrolować jej stan. To zupełnie inny level jak za czasów kiedy nakładałam na buzię wszystko co się dało, byle było lepiej. I lepiej wcale nie było, niestety. Grunt to wiedzieć jaka jest kolejność używania produktów i dobrze je pod siebie dobrać. Jeśli chcecie, opiszę to całościowo w osobnym wpisie. Niedługo spodziewajcie się też kilku zdań na temat kremowej pianki oczyszczającej o orzeźwiającym zapachu pomarańczy z rodziny RAU <3. 


1 komentarz:

 1. Ми повинні розглядати безліч проблем зі здоров'ям, а також з цільного зерна забезпечують ліки від хвороби можна лікувати за допомогою ліків.

  Obat Epilepsi

  Obat Jantung Bocor Anak

  Obat Lipoma

  Obat Gerd

  OdpowiedzUsuń