czwartek, 29 czerwca 2017

Całym sercem z kobietami - kampania społeczna Mary Kay.

Bardzo niedawno w moje ręce trafiły dwa wyjątkowe serca, kosmetyki będące symbolem pewnej pięknej, kobiecej kampanii społecznej do której dołączam bez zastanowienia. Jest o na dla mnie bardzo istotna, ponieważ kilku ważnych kobiet w moim życiu już nie ma, a te, które w nim są, kocham ponad życie. Przez wiele lat razem z siostrą walczyłyśmy o zdrowie i nieraz życie mamy, doskonale wiem jak ważne jest rozpoznawanie pewnych oznak, symptomów i tym samym czas, który możemy zyskać. Napisałam walczyłyśmy, ponieważ  mama (odpukać!) czuję się od dłuższego czasu lepiej i wszystkie śpimy w końcu spokojnie. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy czujne. Już chyba zawsze będziemy lekko przeczulone, nie tylko w kontekście mamy ale też innych kobiet z naszego otoczenia. Całym sercem z kobietami to kampania społeczna propagująca wiedzę na temat objawów zawału serca u kobiet. Choroby serca w większym stopniu dotyczą kobiet niż mężczyzn i są niestety najczęstszą przyczyną ich śmierci. Na choroby wieńcowo-naczyniowe umiera około 250 kobiet dziennie, a przyczyną 30% tych zgonów są zawały serca. Odsyłam Was na stronę sercemzkobietami.pl, gdzie przede wszystkim obejrzycie przepiękny spot reklamowy tej akcji, który za każdym razem wzrusza mnie do łez, bo widzę na nim siebie i Julkę. 
Dowiecie się dużo więcej o kampanii, o tym jak dbać o serce i jak rozpoznać objawy zawału serca u kobiet, które wcale nie są takie oczywiste. Nie chcę beznamiętnie przekopiowywać całości materiału ze tej strony, a lepiej na pewno tego nie napiszę, dlatego zawitajcie tam koniecznie! 

Jak wesprzeć akcję? Przede wszystkim trzeba dzielić się wiedzą! Można udostępnić spot reklamowy, listę najczęstszych objawów zawału serca lub adres strony sercemzkobietami.pl. Opcji jest wiele. Można także kupić wypikany róż do policzków Mary Kay®. Część dochodu ze sprzedaży wspiera
działania Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi. Od lat misją Fundacji jest ratowanie ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Aktualnie Fundacja prowadzi badania nad nowoczesnymi metodami leczenia chorób serca. 
Nie zastanawiajcie się, jeśli macie za rogiem urodziny przyjaciółki, mamy, wieczór panieński czy jakąkolwiek kobiecą imprezę, nie ma lepszego prezentu. Róże są przepiękne a inicjatywa cudownie splata przyjemne z pożytecznym. Jestem #calymsercemzkobietami i na znak tego mam dla Was trzy komplety tych przepięknych róży, po szczegóły zapraszam na profil bloga na FB! Lada moment pojawi się tam specjalna akcja <34 komentarze:

 1. Cudowna akcja! Zawsze było kobiety kontra rak piersi/ jajników a teraz mnie zaskoczyło ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna akcja, a ten róż do policzków jest uroczy

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekna akcja, oby takich wiecej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja! Cudowne kosmetyki!

  OdpowiedzUsuń